Image

Dla Ciebie
Zatrzymamy Czas

Profesjonalne Filmowanie i Fotografia Ślubna
- stwórzcie z nami wspomnienia na całe życie!

Digitalizacja materiałów analogowych

vhs-1941725_1280.jpgKtóż z Nas nie posiada w swoich archiwach filmowych niezapomnianych chwil uwiecznionych na kasetach VHS ? Popularny niegdyś nośnik niestety odszedł w zapomnienie. Popularne magnetowidy czy odtwarzacze już dawno odmówiły posłuszeństwa i jak tu przypomnieć sobie jak to było na popularnych imieninach u cioci lub znów poczuć atmosferę lat 80-tych z wakacji nad Bałtykiem czy też obejrzeć swój własny ślub czy studniówkę. 

Przy obecnym rozwoju technologii wydaje się to niby nic trudnego. W sieci można znaleźć mnóstwo tzw. "grabberów" zazwyczaj produkcji chińskiej, które w jako taki sposób umożliwiają "zrzucenie" materiału analogowego do komputera. Jakość tych układów jest zazwyczaj mierna. 

Digitalizowany materiał poddawany jest niepotrzebnej kompresji lub obrabiany przez kiepskie kodeki. Pozostaje jeszcze tylko jeden problem - musimy posiadać sprawny magnetowid lub odtwarzacz VHS - tak, były kiedyś takie urządzenia.

Z drugiej strony nie wszyscy muszą się znać na bajtach, kodekach itp lub też nie mają czasu zawracać sobie tym głowy, a jednak chęć przywołania wspomnień zarejestrowanych na zakurzonych taśmach VHS jest silniejsza. W takiej sytuacji zapraszamy do nas. 

intensity pro 4k pngDysponujemy odpowiednim sprzętem, aby podołać tym wyzwaniom. Wewnętrzna karta PCI-Express produkcji znanej w kręgach filmowych firmy Blackmagic Design o nazwie Intesity Pro 4K zapewnia nie tylko przechwytywanie obrazu z różnych źródeł w najnowszych formatach i rozdzielczościach, ale również umożliwia konwersję sygnału analogowego na cyfrowy bez żadnych strat i kompresji. A jest to bardzo istotna cecha, gdyż jak każdy wie, jakość filmów na kasetach VHS sama w sobie już była kiepska.

Źródłem sygnału jest magnetowid firmy Panasonic, jeden z ostatnich modeli, który ukazał się na rynku przed całkowitym zaprzestaniem produkcji tych urządzeń. Przechwycony materiał możemy przekonwertować praktycznie na dowolny format i nagrać na płytę DVD, pendrive, kartę pamięci czy zewnętrzny dysk USB. Koszty takiej usługi nie są wysokie, a frajda z obejrzenia starych nagrań bezcenna. 

Przed podjęciem decyzji o zdigitalizowaniu obrazu z kasety VHS należy wiedzieć, że po tym procesie i nagraniu na wybrany nośnik jakość obrazu nie ulegnie polepszeniu. Standard jakim był VHS cechował się bardzo niską rozdzielczością i póki co nie ma sposobów aby to zmienić. Kolejny problem z jakim możemy się spotkać to samoistny proces utleniania się warstwy jaką pokryta jest taśma. Wpływ na stopień tego procesu ma czas - czym starsza kaseta tym jakość obrazu może być gorsza, a nawet możemy się spotkać z całkowitym zanikiem zapisu więc warto się pośpieszyć.  

Cennik digitalizacji materiałów analogowych

1
Opcja standard- 15 zł/1h
Powyższa kwota określa koszt zgrania 1 godziny materiału analogowego oraz jego digitalizacji. Materiał zapisywany jest na nośniku dostarczonym przez klienta.
2
Opcja standard PLUS-20 zł/1h
Powyższa kwota określa koszt zgrania 1 godziny materiału analogowego. Zgrany materiał jest przeglądany pod kątem ciągłości i poprawności (usuwane są wszelkie przerwy w nagraniu oraz miejsca uszkodzone). Zdigitalizowany materiał zapisywany jest na nośniku dostarczonym przez klienta lub przesyłany do dysków wirtualnych w chmurze.

LOKALIZACJA

05-300 Nowe Osiny
ul. Spokojna 6.
52°10'51''N, 21°36'49''E

ADRES E-MAIL

biuro@insertmultimedia.pl

TELEFONY

602 265 864
533 474 208

GODZINY PRACY

Jesteśmy dla Was dostępni
od poniedziałku do soboty

w godzinach
8.00 - 20.00

SOCIAL MEDIA

Facebook

YouTube

Instagram

© 2024 Insert Multimedia. Designed by Insert Multimedia Team