"Dla Ciebie Zatrzymamy Czas"

 n a   f i l m i e   i  f o t o g r a f i i

płyty dvd

Konwersja materiału analogowego na cyfrowy

Któż z Nas nie posiada w swoich archiwach filmowych niezapomnianych chwil uwiecznionych na kasetach VHS ? Popularny niegdyś nośnik niestety odszedł w zapomnienie. Popularne magnetowidy czy odtwarzacze już dawno odmówiły posłuszeństwa i jak tu przypomnieć sobie jak to było na popularnych imieninach u cioci lub znów poczuć atmosferę lat 80-tych z wakacji nad Bałtykiem czy też  obejrzeć swój własny ślub czy studniówkę.

Przy obecnym rozwoju technologii wydaje się to niby nic trudnego. W sieci można znaleźć mnóstwo tzw. "grabberów" zazwyczaj produkcji chińskiej, które w jako taki sposób umożliwiają "zrzucenie" materiału analogowego do komputera. Jakość tych układów jest zazwyczaj mierna. 

Digitalizowany materiał poddawany jest niepotrzebnej kompresji lub obrabiany przez kiepskie kodeki. Pozostaje jeszcze tylko jeden problem - musimy posiadać sprawny magnetowid lub odtwarzacz VHS - tak, były kiedyś takie urządzenia.

Z drugiej strony nie wszyscy muszą się znać na bajtach, kodekach itp lub też nie mają czasu zawracać sobie tym głowy, a jednak chęć przywołania wspomnień zarejestrowanych na zakurzonych taśmach VHS jest silniejsza. W takiej sytuacji zapraszamy do nas.

Dysponujemy odpowiednim sprzętem, aby podołać tym wyzwaniom. Wewnętrzna karta PCI-Express produkcji znanej w kręgach filmowych firmy Blackmagic Design o nazwie Intesity Pro 4K zapewnia nie tylko przechwytywanie obrazu z różnych źródeł w najnowszych formatach i rozdzielczościach, ale również umożliwia konwersję sygnału analogowego na cyfrowy bez żadnych strat i kompresji. A jest to bardzo istotna cecha, gdyż jak każdy wie, jakość filmów na kasetach VHS sama w sobie już była kiepska.

intensity pro 4k
Blackmagic Design - Intensity Pro 4K

 

Źródłem sygnału jest magnetowid firmy Panasonic, jeden z ostatnich modeli, który ukazał się na rynku przed całkowitym zaprzestaniem produkcji tych urządzeń.

Przechwycony materiał możemy przekonwertować praktycznie na dowolny format i nagrać na płytę DVD, pendrive, kartę pamięci czy zewnętrzny dysk USB. Koszty takiej usługi nie są wysokie, a frajda z obejrzenia starych nagrań bezcenna - cennik. 

Przed podjęciem decyzji o zdigitalizowaniu obrazu z kasety VHS należy wiedzieć, że po tym procesie i nagraniu na wybrany nośnik jakość obrazu nie ulegnie polepszeniu. Standard jakim był VHS cechował się bardzo niską rozdzielczością i póki co nie ma sposobów aby to zmienić.

Kolejny problem z jakim możemy się spotkać to samoistny proces utleniania się warstwy jaką pokryta jest taśma. Wpływ na stopień tego procesu ma czas - czym starsza kaseta tym jakość obrazu może być gorsza, a nawet możemy się spotkać z całkowitym zanikiem zapisu więc warto się pośpieszyć.

Cennik

Oferujemy wykonanie usługi w dwóch opcjach:

STANDARD - przegranie kasety od początku do końca, wykonanie nadruku na płycie w formacie: tytuł nagrania, czas nagrania, nagranie na płycie DVD* Printable, opakowanie - koperta lub przegranie materiału na nośnik typu pendrive**

koszt - 15 zł za każdą godzinę nagrania


 STANDARD PLUS - przegranie kasety od początku do końca, przegląd nagrania, usunięcie fragmentów uszkodzonych lub pustych, wykonanie nadruku na płycie w formacie: tytuł nagrania, czas nagrania, nagranie na płycie DVD* Printable, opakowanie - koperta lub przegranie materiału na nośnik typu pendrive**

koszt - 20 zł za każdą godzinę nagrania

*  na płytę DVD nagrywamy max 2 godziny materiału. Za kolejną wykorzystaną płytę DVD doliczamy 3 zł

** w przypadku przeniesienia materiału na nośnik typu pendrive doliczamy koszt nośnika plus ewentualne opakowanie