Przygotowanie domu

Przygotowanie domu

Jak już wspomniałem we wstępie jednym z aspektów, które warto wziąć pod uwagę, jest przygotowanie domu lub też pokoju, w którym będą odbywały się przygotowania. 

dom_panny_mlodejZasada pierwsza. Oczywiście w miarę możliwości, ale do przygotowań wybierajmy zawsze najjaśniejszy i bardziej przestronny pokój. Pomoże to zarówno fotografowi jak i kamerzyście w zróżnicowaniu kadrów i ujęć, a odpowiednie, naturalne oświetlenie wyeliminuje konieczność używania przez operatorów lamp sztucznego światła.

Druga rzecz to czystość i porządek. Jakże to oczywista sprawa, ale niestety zdarza się, choć bardzo rzadko, ale nie wszyscy przywiązują do tego odpowiednią uwagę. Patrząc przez wizjer kamery czy aparatu staramy się oczywiście skupić na najważniejszych osobach w tym dniu i często umyka wzrokowi jakiś niepotrzebny detal, który akurat znajduje się w tle. I tu pierwszy przykład z życia wzięty. Na pierwszym planie panna młoda, a w tle za firanką na grzejniku susząca się część bielizny :).

Pół biedy jak widać to na zdjęciu bo obecne aplikacje do obróbki zdjęć działają cuda, ale na filmie tak prosto usunąć się tego nie da.

Kurz na pólkach czy meblach choć dla oka niewidoczny zepsuje filmowy kadr np. z jakimś pamiątkowym zdjęciem. Zbędne rzeczy, leżące na widoku jak np. paczka papierosów, czasopisma czy też piloty od sprzętu audio wideo warto pochować w mniej widoczne miejsca.

Foto 0046Elementem, który w znacznym stopniu przyczyni się do atrakcyjności czy to filmu czy zdjęć ślubnych jest odpowiedniFoto 0047 wystrój pomieszczenia. Wiadomo, mistrzyniami w dekorowaniu są panny młode, ale w pokoju, w którym przygotowuje się pan młody też można to fajnie zorganizować przygotowując na stoliku swego rodzaju kompozycję układając obok siebie np. muchę, spinki do koszuli czy zegarek. Zestaw taki można uzupełnić o flakonik markowych perfum, zaproszenie na ślub, bukiet dla panny młodej czy też ramkę ze zdjęciem jeszcze narzeczonej :)

Pokoje pań zasadniczo przygotowane są bardzo dobrze, choć zdarza się spotykać przesadny przepych. Balony, serpentyny zwisające z żyrandola, migające lampki, balonowe napisy, pamiątki z wieczoru panieńskiego i wiele różnych, czasami dziwnych rzeczy to wszytko odciąga uwagę późniejszego widza od tego co najważniejsze  w kadrze filmu czy fotografii.

I na koniec tzw. obejście czy też podwórko wokół domu. Kwestia tyczy się zasadniczo mieszkających w domach jednorodzinnych. Psy - pamiętajcie, aby zwierzęta te odpowiednio zabezpieczyć. Zapewnienie właściciela, że dobiegający do bramy wilczur sięgający człowiekowi do pasa jest łagodny i nie gryzie nie wystarczy, aby bezstresowo zająć się swoją pracą. W przypadku domów wiejskich i osób posiadających zwierzęta gospodarskie, również warto zadbać, aby zwierzęta te były zamknięte w pomieszczeniach do tego przeznaczonych. Kury biegające po podwórku w momencie wyjścia pary młodej z domu na pewno nie uatrakcyjnią ani filmu, ani zdjęć. A to też sytuacja, której osobiście doświadczyłem :)

 

© 2024 Insert Multimedia. Designed by Insert Multimedia Team